Ahşap Merdiven Hakkında Sorulanlar

 

Neden Ahşap Merdiven ?Escale Ahşap Merdiven Facebook

Günümüzde merdiven yapımında öncelikli olarak beton üzeri merdivenlerde mermer, granit, laminant ve ahşap benzeri malzemeler kullanılmaktadır. İnsanlar bu malzemeleri elbette görsellik ve ekonomik durumuna bakarak kullanmaktadırlar.

Öncelikle insan sağlığı açısından sağladığı avantajlara bakılırsa tamamen bir ahşap evde veya ahşap malzemelerin çok olduğu mekânlarda normalden 1/2 saat daha az uyuyarak kalkarsınız.

Astım, romatizma gibi hastalıklara mermer ve granit merdivenli evlere göre yakalanma olasılığınız azalır. (Evinizin içinde yaşam sürenizi ve basamaklarınızı ne kadar kullandığınızı yıllara bakarak karar verebilirsiniz.) Sıcak ortamından dolayı çok daha mutlu yaşarsınız. Bu önemli özellikler haricinde partnerlerine göre hafifliği sayesinde depremde gereksiz ağırlıkların altına girmenize gerek kalmaz.

Kısaca doğal hava şartlarına ve kimyasallara karşı en dirençli malzeme ahşaptır. Doğal malzeme olduğu için insanları büyüler ve aynı zamanda uzun ömürlüdür.1 Kg ahşap,1kg beton ya da çelikten fazla yük taşır.

 

Ahşap Merdivende Taksitlendirme Var mı?

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ödeme kolaylıkları sürekli yapılmaktadır.

 

Garanti Veriyor musunuz?

İmalat ve montaj hatalarına karşın ahşap merdivenler beş yıl garanti altına alınmaktadır.

 

Ahşap Merdiven Ses Yapar mı?

Ses yapmaz. Çünkü bütün ahşap çeşitleri fırınlandığı için (%12 Nem) basamakların taşıyıcılara girdiği zıvanalarda incelme çekme olmayacağı için ses yapması mümkün değildir.Ahşap merdivenler kesinlikle fırınlı (Güneş kurutması değil) ahşaptan yapılmalıdır.

 

Ürün Teslimat Süresi Nedir?

Rezervasyona bağlı olmak şartı ile 15 günde teslim edilir. Ev içinde ahşap taşıyıcılı boşta merdivenler 1,5 gün, beton üzeri ahşap kaplamalı merdivenler 3 günde montajlanır. Merdivenler evde yapılan dekorasyonun son halkası olarak yapılması daha uygundur.

 

Hangi Ağaçlar Merdiven Yapımında Kullanılır?

Çam, larex, kayın, meşe, kestane, dişbudak, Akçaağaç, sapelli, merbau, ıroko gibi ağaçlar stoklarımızda bulunur ve bu ağaçlardan yapılır.

 

Ahşap Merdiveni Böcekler Sarar mı?

Yapım sistemimiz dâhilinde kullandığımız bütün ahşap elemanlar kendi tesislerimizde fırınlanmaktadır. Fırınlanan ahşaplarda böceklenme olmaz. Ayrıca haşereler ve böceklere karşın ahşap koruyucular yine de kullanılmaktadır.

 

Ahşap Merdiven Çürürmü? Ömrü Ne Kadardır?

Ahşap merdivenlerin ömrü son derece uzundur. Bunun kanıtı ülkemizin çeşitli yerlerinde tarihi ahşap bina ve merdivenleri sıkça görürüz. Son yıllarda artan teknoloji ile üretilen kimyasallar vasıtası ile ömrü son derece uzamıştır. Alt tarafta ahşapların ömürleri ile ilgili yayınlanan tabloyu inceleyebilirsiniz.

 

 

    Açıkta Korunmuş  

Dayanıklı geniş yapraklılar

(Meşe, kestane, karaağaç, akasya)

8 - 12 60 - 120 200 500

Dayanıklı iğne yapraklılar

(Çam)

8 - 12 50 - 100 150 500

Az dayanıklı geniş yapraklılar

(Dışbudak, kayın, kavak, ıhlamur)

4 - 6 30 - 60 100 50 - 100

Az dayanıklı geniş yapraklılar

(Kavak, ıhlamur)

4 30 50 50

Az dayanıklı iğne yapraklılar

(Köknar, ladin)
3 20 50 30
         

 

Son Güncelleme: 23.05.2013 tarihinde yapıldı.

Kaynak: Reha GÜNAY, Geleneksel ahşap yapılar ve çözüm yolları,2002.

 

 

Ahşap Merdiven - Sık sorulan sorular sayfası için anahtar kelimeler...

Escale Merdiven, Türkiye de uluslararası kalite standartlarda ahşap merdiven imalatında yıllardır güvenin adresidir. Ahşap Kapı, Pencere, Merdiven, Sauna, Lambri, Merdiven Korkuluk Sistemlerinde...

HIZLI ERİŞİM

 

Escale Ahşap Merdiven Facebook

Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz...

 

 

Merdiven Foto Galeri

Merdiven Fotoğraf Galerimizi ziyaret edebilirsiniz...

 

 

 

 

Müşteri Memnuniyet

%100 Müşteri memnuniyeti uygulamamız