Ahşap Merdiven Bilimi   "Teknik Özellikler..."

Firmamız ahşapmerdiven imalatında iki tip merdiven üretimi yapmaktadır.

 

1-Beton Üzeri Ahşap Kaplama

İki çeşit kalınlık kullanılmaktadır. cm kalınlıkta boy eki yapılmamaktadır.3 cm kalınlıkta imal edilen basamaklarda boy eki vardır.

2-Ahşap Taşıyıcılı Tamamen Boşta Merdiven

Metal konstüriksiyon ve betona ihtiyaç duyulmaz. Boşta merdiven basamakları kalınlığı 4 cm ve boy eksizdir.

 

Beton-üstü veya Boşta Ahşap Taşıyıcılı Merdiven Teknik Özellikleri

 

Malzeme: Fırınlanmış 1.Sınıf Seçilecek Ağaç

Hava kurusu rutubet seviyesine kadar fırınlanmıştır. Bu değer yaklaşık %12'dir. Fırınlama firmamızın tesislerinde yapılmaktadır.

Basamaklar: Kalınlık: 40 2 mm veya 30 mm tamamen masif. Boşta merdivenlerde kalınlık hesaplamaları esnemeye göre değişmektedir.

Üretim tekniği: Birleştirmede (Laminasyon) D3 sınıfı suya dayanıklı tutkal kullanılmaktadır. D3 sınıfı tutkallar özellikle ortamda nem var ise ahşabın daha iyi yapışmasını sağlar. Tutkal olarak İtalyan malı olan Natıonal D3 kullanmaktayız.

(Laminasyon uygulamasının; direnci büyük ölçüde artırdığı, bununla birlikte ağacın çalışması diye tabir edilen seğim verme, burkulma gibi şekil değişikliklerini önlediği kanıtlanmıştır. Laminasyon firmamıza ait HİDROLİK PRESLEMEDE yapılmaktadır.)

Babalar: Ölçüleri 90x90 mm kesitinde, muhtelif boylarda. Müşteri seçimine aittir. Modeli, müşteri model belirtmediği takdirde standart köşeli baba modeli kullanılacaktır.

Taşıyıcılar: (Boşta merdivenlerde olmaktadır.) 40 mm kalınlık rıht yüksekliğine göre genişlik ayarı yapılacaktır. Taşıyıcılarda iki tip model vardır. Birincisi basamakların yandan kapamasıyla oluşturulur. İkincisi basamakların altından giden taşıyıcılardır. Bunlara ilaveten ahşap taşıyıcı olmadan duvar tarafında paslanmaz çelik saplamalarla basamaklar duvara monte edilir.

Trabzan tornaları: Modeli ahşap olmak kaydı ile müşteri tarafından seçilir. Ölçüler Brüt 5x5 cm dir. Ahşap harici plexi, krom ve ferforje tipi tornalar extra olarak fiyata yansıtılır.

Küpeşte: Modeli müşteri tarafından seçilir. Ölçüler 8x6 cm. Üst yüzey işlemleri: Merdivenin tüm aksamları pürüzsüz olacak şekilde KONTAK ZIMPARADA zımparalanmaktadır.

Boya: Ahşabın doğal görünümü istenirse; 1 kat ahşap koruyucu, 1 kat dolgu 2 kat vernik uygulaması yapılır. Renk verilmesi istenirse; pinotex, renk, dolgu ve son kat vernik uygulaması yapılır. Tüm boyama işleri kendi yerimizde ve kompresör ile yapılmaktadır. Boya ve vernik olarak Akzo Nobel, Caparol, Hıckson Decor ve Restol ürünleri kullanılmaktadır. (Hıckson Decor ve Restol bina dışı merdivenlerde uygulanmaktadır.)

Diğer konular:

  • Merdivende rıht klapası isteğe bağlı yapılmaktadır.
  • Beton üzeri kaplamalarda basamak rıht ayarlamaları yapılmaktadır.
  • Merdiven bitiş profilleri tarafımızdan yapılmaktadır.

 

Bu sayfa üzerinden ulaşabileceğiniz bilgiler için anahtar kelimeler...

Escale Merdiven, Türkiye de uluslararası kalite standartlarda ahşap merdiven imalatında yıllardır güvenin adresidir. Ahşap Kapı, Pencere, Merdiven, Sauna, Lambri, Merdiven Korkuluk Sistemlerinde...

HIZLI ERİŞİM

 

Escale Ahşap Merdiven Facebook

Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz...

 

 

Merdiven Foto Galeri

Merdiven Fotoğraf Galerimizi ziyaret edebilirsiniz...

 

 

 

 

Müşteri Memnuniyet

%100 Müşteri memnuniyeti uygulamamız